Moulinet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moulinet
Komunë
noform
Pamje nga Moulinet
Stema_figura
Vendndodhja
Moulinet is located in Franca
Moulinet
Moulinet
43°56′27″V 7°24′46″L / 43.940833333333°V 7.4127777777778°L / 43.940833333333; 7.4127777777778Koordinatat: 43°56′27″V 7°24′46″L / 43.940833333333°V 7.4127777777778°L / 43.940833333333; 7.4127777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.07 km2
Popullsia 246 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06380
INSEE 06086


Moulinet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Moulinet ka një popullsi prej 246 banorë dhe sipërfaqe 41.07 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Moulinet (Alpes-Maritimes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale