Moulins, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me Moulins, Aisne, për trajta dhe kuptime tjera të fjalës Moulins shiko Moulins.


Moulins
Komunë
noform
Pamje nga Moulins
Vendndodhja
Moulins is located in Franca
Moulins
Moulins
49°25′14″V 3°41′07″L / 49.420555555556°V 3.6852777777778°L / 49.420555555556; 3.6852777777778Koordinatat: 49°25′14″V 3°41′07″L / 49.420555555556°V 3.6852777777778°L / 49.420555555556; 3.6852777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.6 km2
Popullsia 86 banorë
Dendësia 54 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02530


Moulins është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Moulins ka një popullsi prej 86 banorë dhe sipërfaqe 1.6 km², me një dendësi prej 54 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Moulins (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale