Moulins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moulins
Komunë
noform
Pamje nga Moulins
Vendndodhja
Moulins is located in Franca
Moulins
Moulins
49°25′14″V 3°41′07″L / 49.420555555556°V 3.6852777777778°L / 49.420555555556; 3.6852777777778Koordinatat: 49°25′14″V 3°41′07″L / 49.420555555556°V 3.6852777777778°L / 49.420555555556; 3.6852777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.6 km2
Popullsia 86 banorë
Dendësia 54 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02530


Moulins është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Moulins ka një popullsi prej 86 banorë dhe sipërfaqe 1.6 km², me një dendësi prej 54 banor/km².

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Moulins (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale