Moustiers-Sainte-Marie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moustiers-Sainte-Marie
Komunë
noform
Pamje nga Moustiers-Sainte-Marie
Stema_figura
Vendndodhja
Moustiers-Sainte-Marie is located in Franca
Moustiers-Sainte-Marie
Moustiers-Sainte-Marie
43°50′51″V 6°13′16″L / 43.8475°V 6.2211111111111°L / 43.8475; 6.2211111111111Koordinatat: 43°50′51″V 6°13′16″L / 43.8475°V 6.2211111111111°L / 43.8475; 6.2211111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 87.97 km2
Lartësia 474 m (m.n.d.)
Popullsia 684 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04360
INSEE 04135
Faqja Zyrtare http://www.ville-moustiers-sainte-marie.fr/


Moustiers-Sainte-Marie është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Moustiers-Sainte-Marie ka një popullsi prej 684 banorë dhe sipërfaqe 87.97 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Moustiers-Sainte-Marie – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale