Moydans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moydans
Komunë
Vendndodhja
Moydans is located in Franca
Moydans
Moydans
44°23′59″V 5°30′13″L / 44.399722222222°V 5.5036111111111°L / 44.399722222222; 5.5036111111111Koordinatat: 44°23′59″V 5°30′13″L / 44.399722222222°V 5.5036111111111°L / 44.399722222222; 5.5036111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.51 km2
Lartësia 633 m (m.n.d.)
Popullsia 50 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05150
INSEE 05091


Moydans është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Moydans ka një popullsi prej 50 banorë dhe sipërfaqe 10.51 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Moydans – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale