Muharrem Blakçori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Muharrem Blakçori (1894–1968) ishte autor dhe aktivistë shqiptarë i njohur për përkthimin në versionin e parë të gjuhës shqipe të Kuranit.[1][2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Muharrem Blakçori". Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Përkthyesi i parë i Kuranit në gjuhën shqipe". Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)