MullMuzzler

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

MullMuzzler qe emri i progressive metal projektit anësor të James LaBrie, vokalist i bendit Dream Theater, para se të fillonte të inçizonte nën emrin e tij personal në vitin 2005. Bendi përbëhej nga James LaBrie, Matt Guillory, Mike Mangini, dhe Mike Keneally. Kompania e inçizimit nuk e lejoi LaBrie-n që ta përdorte emrin e tij personal, kështu që ai e shpiku emrin "MullMuzzler".

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]