Murat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Murat
Komunë
noform
Pamje nga Murat
Vendndodhja
Murat is located in Franca
Murat
Murat
46°24′09″V 2°54′40″L / 46.4025°V 2.9111111111111°L / 46.4025; 2.9111111111111Koordinatat: 46°24′09″V 2°54′40″L / 46.4025°V 2.9111111111111°L / 46.4025; 2.9111111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.07 km2
Popullsia 290 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03390
INSEE 03191


Murat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Murat ka një popullsi prej 290 banorë dhe sipërfaqe 20.07 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Murat (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale