Névache

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Névache
Komunë
noform
Pamje nga Névache
Stema_figura
Vendndodhja
Névache is located in Franca
Névache
Névache
45°01′07″V 6°36′17″L / 45.018611111111°V 6.6047222222222°L / 45.018611111111; 6.6047222222222Koordinatat: 45°01′07″V 6°36′17″L / 45.018611111111°V 6.6047222222222°L / 45.018611111111; 6.6047222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 191.93 km2
Popullsia 362 banorë
Dendësia 2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05100
INSEE 05093
Faqja Zyrtare http://www.nevache.fr


Névache është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Névache ka një popullsi prej 362 banorë dhe sipërfaqe 191.93 km², me një dendësi prej 2 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Névache – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale