Nadia Cassel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nadia Cassel
Nadia Cassel MS4.jpg
Gjinia
Femërore
Origjina
Francë
Punësimi
S.P.A.R.R.O.W.S / L.A.R.A.S.K.A.T Intelligence Agency, Forcat Qeveritare
Ditëlindja
6 gusht, 2012
Mosha
18
Gjatësia
170 cm (5'6)
Seritë
Metal Slug
Pesha
48 kg (105.6 lbs.)
Grupi i gjakut
B
Moto
" - Kjo është shumë e ëmbël, apo jo?"


Nadia Cassel është një personazh fiktiv nga seritë lojërave Metal Slug. Në universin e Metal Slug ajo është një karakter i luajtshëm vetëm në serinë e katërt (konkretisht në Metal Slug 4). Ajo karakterizohet nga flokët rozë të kapura bishtalec.

Në seritë Metal Slug personazhet nuk kanë ndryshime në mënyrën e lojës përveç aspektit vizual. Në Metal Slug 4 ajo zëvendëson personazhin tjetër të serive, Eri Kasamoton.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nadia ishte destinuar të bëhej modele por nuk arrinte të humbte peshë për shkak të oreksit të madh (madje edhe moto e saj kishte lidhje me ushqimin). Për të humbur peshë Nadia Cassel u regjistrua në ushtri. Gjatë trajnimeve të vështira dhe intensive, doli në pah aftësia e saj luftarake. Nadia doli vullnetare për t'iu bashkuar njësisë Spec. Ops. S.P.A.R.R.O.W.S / L.A.R.A.S.K.A.T. për të asistuar Markon dhe Fion nga njësia Peregrine Falcon Squad së bashku me Trevor Spacey për të ndaluar trupat e Morden.

Pjesëmarrja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]