Metal Slug 4

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Metal Slug 4
Ms4logo.jpg
Titulli
Metal Slug 4
Titulli Alternativ
Metaru Suraggu 4 / Zhgualli i Hekurt 4
Zhvilluesi
Mega Enterprise / BrezzaSoft
Publikuesi
SNK Playmore
Platforma / Konzola
Arcade / PlayStation 2 / Xbox
Lloji i lojës
Shoot 'em up / Gjuaj & mbathja)
Publikuar
19 qershor, 2002
Lojtarët
2
Për moshen
+ 12
Formati
Arcade Box / 1 CD
Ekrani / Rezolucioni
Versioni Arcade: Neo-Geo (553 Mbit cartridge) - 304 x 224 x 4096
Kontrolli
Joystick 8 drejtimëshe; 4 butona gjithësej
Sistemi
Arcade


Metal Slug 4 (メタルスラッグ 4 / Metaru Suraggu 4) është seria e katërt e lojërave të publikuara nga SNK Playmore, të lojërave seri me titullin Metal Slug. Metal Slug 4 është një lojë e llojit shoot ‘em up / gjuaj & mbathja zhvilluar nga SNK dhe publikuar për herë të parë më 19 qershor, 2002 për konzolën Neo-Geo.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]