Naohiro Takahara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Naohiro Takahara
Të dhënat vetjake
Emri i plotëNaohiro Takahara
Datëlindja (1979-06-04) 4 qershor 1979 (44 vjeç)
VendlindjaShizuoka, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1998–2002Júbilo Iwata
2001–2002Boca Juniors
2002–2006Hamburg
2006–2007Eintracht Frankfurt
2008–2010Urawa Reds
2010Suwon Samsung Bluewings
2011–2012Shimizu S-Pulse
2013–2014Tokyo Verdy
2014–2015SC Sagamihara
Karriera ndërkombëtare
2000–2008Japonia57(23)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Naohiro Takahara (lindur më 4 qershor 1979) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 57 ndeshje dhe ka shënuar 23 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2000 11 8
2001 4 0
2002 4 1
2003 8 2
2004 5 1
2005 7 2
2006 5 3
2007 9 6
2008 4 0
Gjithsej 57 23

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]