Neffes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Neffes
Komunë
noform
Pamje nga Neffes
Stema_figura
Vendndodhja
Neffes is located in Franca
Neffes
Neffes
44°30′16″V 6°01′20″L / 44.504444444444°V 6.0222222222222°L / 44.504444444444; 6.0222222222222Koordinatat: 44°30′16″V 6°01′20″L / 44.504444444444°V 6.0222222222222°L / 44.504444444444; 6.0222222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.36 km2
Popullsia 749 banorë
Dendësia 90 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05000
INSEE 05092


Neffes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Neffes ka një popullsi prej 749 banorë dhe sipërfaqe 8.36 km², me një dendësi prej 90 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Neffes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale