Nelson Luís Kerchner

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nelsinho
Të dhënat personale
Emri i plotëNelson Luís Kerchner
Data e lindjes (1962-12-31) 31 Dhjetor, 1962 (58 vjeç)
Vendi i lindjesSão Paulo, Brazili
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1981-1989São Paulo
1990-1991Flamengo
1992São Paulo
1992Corinthians Paulista
1993-1995Kashiwa Reysol
Ekipi kombëtar
1987–1990Flag of Brazil.svg Brazili17(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nelson Luís Kerchner (lindur më 31 Dhjetor 1962) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 17 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1987 11 1
1988 4 0
1989 1 0
1990 1 0
Gjithsej 17 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]