Neuville-les-Dames

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Neuville-les-Dames
Komunë
noform
Pamje nga Neuville-les-Dames
Stema_figura
Vendndodhja
Neuville-les-Dames is located in Franca
Neuville-les-Dames
Neuville-les-Dames
46°09′44″V 5°00′13″L / 46.162222222222°V 5.0036111111111°L / 46.162222222222; 5.0036111111111Koordinatat: 46°09′44″V 5°00′13″L / 46.162222222222°V 5.0036111111111°L / 46.162222222222; 5.0036111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.59 km2
Popullsia 1492 banorë
Dendësia 56 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01400
INSEE 01272


Neuville-les-Dames është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Neuville-les-Dames ka një popullsi prej 1492 banorë dhe sipërfaqe 26.59 km², me një dendësi prej 56 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]