Neuville-sur-Ain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Neuville-sur-Ain
Komunë
noform
Pamje nga Neuville-sur-Ain
Stema_figura
Vendndodhja
Neuville-sur-Ain is located in Franca
Neuville-sur-Ain
Neuville-sur-Ain
46°04′57″V 5°22′20″L / 46.0825°V 5.3722222222222°L / 46.0825; 5.3722222222222Koordinatat: 46°04′57″V 5°22′20″L / 46.0825°V 5.3722222222222°L / 46.0825; 5.3722222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.79 km2
Popullsia 1610 banorë
Dendësia 81 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01160
INSEE 01273


Neuville-sur-Ain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Neuville-sur-Ain ka një popullsi prej 1610 banorë dhe sipërfaqe 19.79 km², me një dendësi prej 81 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]