Niévroz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Niévroz
Komunë
noform
Pamje nga Niévroz
Stema_figura
Vendndodhja
Niévroz is located in Franca
Niévroz
Niévroz
45°49′35″V 5°03′50″L / 45.826388888889°V 5.0638888888889°L / 45.826388888889; 5.0638888888889Koordinatat: 45°49′35″V 5°03′50″L / 45.826388888889°V 5.0638888888889°L / 45.826388888889; 5.0638888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.46 km2
Popullsia 1524 banorë
Dendësia 146 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01120
INSEE 01276


Niévroz është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Niévroz ka një popullsi prej 1524 banorë dhe sipërfaqe 10.46 km², me një dendësi prej 146 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]