Nibles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nibles
Komunë
noform
Pamje nga Nibles
Stema_figura
Vendndodhja
Nibles is located in Franca
Nibles
Nibles
44°16′53″V 6°01′09″L / 44.281388888889°V 6.0191666666667°L / 44.281388888889; 6.0191666666667Koordinatat: 44°16′53″V 6°01′09″L / 44.281388888889°V 6.0191666666667°L / 44.281388888889; 6.0191666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.31 km2
Popullsia 43 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04250
INSEE 04137


Nibles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Nibles ka një popullsi prej 43 banorë dhe sipërfaqe 12.31 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nibles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale