Niozelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Niozelles
Komunë
noform
Pamje nga Niozelles
Stema_figura
Vendndodhja
Niozelles is located in Franca
Niozelles
Niozelles
43°56′10″V 5°50′15″L / 43.936111111111°V 5.8375°L / 43.936111111111; 5.8375Koordinatat: 43°56′10″V 5°50′15″L / 43.936111111111°V 5.8375°L / 43.936111111111; 5.8375
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.47 km2
Popullsia 276 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04300
INSEE 04138


Niozelles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Niozelles ka një popullsi prej 276 banorë dhe sipërfaqe 10.47 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Niozelles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale