Nossage-et-Bénévent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nossage-et-Bénévent
Komunë
noform
Pamje nga Nossage-et-Bénévent
Vendndodhja
Nossage-et-Bénévent is located in Franca
Nossage-et-Bénévent
Nossage-et-Bénévent
44°18′55″V 5°44′55″L / 44.315277777778°V 5.7486111111111°L / 44.315277777778; 5.7486111111111Koordinatat: 44°18′55″V 5°44′55″L / 44.315277777778°V 5.7486111111111°L / 44.315277777778; 5.7486111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.31 km2
Lartësia 690 m (m.n.d.)
Popullsia 12 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05700
INSEE 05094


Nossage-et-Bénévent është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Nossage-et-Bénévent ka një popullsi prej 12 banorë dhe sipërfaqe 4.31 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nossage-et-Bénévent – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale