Noyers-sur-Jabron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Noyers-sur-Jabron
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Noyers-sur-Jabron is located in Franca
Noyers-sur-Jabron
Noyers-sur-Jabron
44°10′08″V 5°49′41″L / 44.168888888889°V 5.8280555555556°L / 44.168888888889; 5.8280555555556Koordinatat: 44°10′08″V 5°49′41″L / 44.168888888889°V 5.8280555555556°L / 44.168888888889; 5.8280555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 56.58 km2
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 04139


Noyers-sur-Jabron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Noyers-sur-Jabron ka një popullsi prej 484 banorë dhe sipërfaqe 56.58 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Noyers-sur-Jabron – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale