Nurieux-Volognat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nurieux-Volognat
Komunë
noform
Pamje nga Nurieux-Volognat
Stema_figura
Vendndodhja
Nurieux-Volognat is located in Franca
Nurieux-Volognat
Nurieux-Volognat
46°10′49″V 5°31′19″L / 46.180277777778°V 5.5219444444444°L / 46.180277777778; 5.5219444444444Koordinatat: 46°10′49″V 5°31′19″L / 46.180277777778°V 5.5219444444444°L / 46.180277777778; 5.5219444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.34 km2
Popullsia 1025 banorë
Dendësia 53 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01460
INSEE 01267


Nurieux-Volognat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Nurieux-Volognat ka një popullsi prej 1025 banorë dhe sipërfaqe 19.34 km², me një dendësi prej 53 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]