Olta Gixhari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Olta Gixhari është aktore shqiptare nga Durrësi e lindur më 8 korrik 1986.

Ka luajtur në Teatrin Kombëtar në Tiranë në:

Ka interpretuar edhe në kinematografi me filmin Pharmakon, një prodhim i vitit 2012. Ka prezantuar edhe reality show Kafazi i Artë2008, po nuk pati sukses, dhe producentëve ju desh ta ndërronin. Njihet si Merilyn Monroe shqiptare për shkak të ngjashmërisë fizike me të.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

WikiFilmat SQ