Ongles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ongles
Komunë
noform
Pamje nga Ongles
Stema_figura
Vendndodhja
Ongles is located in Franca
Ongles
Ongles
44°01′40″V 5°44′01″L / 44.027777777778°V 5.7336111111111°L / 44.027777777778; 5.7336111111111Koordinatat: 44°01′40″V 5°44′01″L / 44.027777777778°V 5.7336111111111°L / 44.027777777778; 5.7336111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.46 km2
Popullsia 348 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04230
INSEE 04141


Ongles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Ongles ka një popullsi prej 348 banorë dhe sipërfaqe 31.46 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ongles (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale