Opio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Opio
Komunë
noform
Pamje nga Opio
Stema_figura
Vendndodhja
Opio is located in Franca
Opio
Opio
43°40′06″V 6°58′54″L / 43.668333333333°V 6.9816666666667°L / 43.668333333333; 6.9816666666667Koordinatat: 43°40′06″V 6°58′54″L / 43.668333333333°V 6.9816666666667°L / 43.668333333333; 6.9816666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.47 km2
Popullsia 2194 banorë
Dendësia 232 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06650
INSEE 06089


Opio është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Opio ka një popullsi prej 2194 banorë dhe sipërfaqe 9.47 km², me një dendësi prej 232 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Opio – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale