Oppedette

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oppedette
Komunë
noform
Pamje nga Oppedette
Stema_figura
Vendndodhja
Oppedette is located in Franca
Oppedette
Oppedette
43°56′03″V 5°35′25″L / 43.934166666667°V 5.5902777777778°L / 43.934166666667; 5.5902777777778Koordinatat: 43°56′03″V 5°35′25″L / 43.934166666667°V 5.5902777777778°L / 43.934166666667; 5.5902777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.49 km2
Popullsia 60 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04110
INSEE 04142


Oppedette është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Oppedette ka një popullsi prej 60 banorë dhe sipërfaqe 8.49 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Oppedette – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale