Oraison

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oraison
Komunë
noform
Pamje nga Oraison
Stema_figura
Vendndodhja
Oraison is located in Franca
Oraison
Oraison
43°55′02″V 5°55′07″L / 43.917222222222°V 5.9186111111111°L / 43.917222222222; 5.9186111111111Koordinatat: 43°55′02″V 5°55′07″L / 43.917222222222°V 5.9186111111111°L / 43.917222222222; 5.9186111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.42 km2
Popullsia 5716 banorë
Dendësia 149 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04700
INSEE 04143
Faqja Zyrtare http://www.oraison.com


Oraison është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Oraison ka një popullsi prej 5716 banorë dhe sipërfaqe 38.42 km², me një dendësi prej 149 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Oraison – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale