Orcières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Orcières
Komunë
noform
Pamje nga Orcières
Stema_figura
Vendndodhja
Orcières is located in Franca
Orcières
Orcières
44°41′04″V 6°19′30″L / 44.684444444444°V 6.325°L / 44.684444444444; 6.325Koordinatat: 44°41′04″V 6°19′30″L / 44.684444444444°V 6.325°L / 44.684444444444; 6.325
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 98.27 km2
Popullsia 728 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05170
INSEE 05096


Orcières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Orcières ka një popullsi prej 728 banorë dhe sipërfaqe 98.27 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Orcières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale