Ornex

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ornex
Komunë
noform
Pamje nga Ornex
Stema_figura
Vendndodhja
Ornex is located in Franca
Ornex
Ornex
46°16′34″V 6°05′36″L / 46.276111111111°V 6.0933333333333°L / 46.276111111111; 6.0933333333333Koordinatat: 46°16′34″V 6°05′36″L / 46.276111111111°V 6.0933333333333°L / 46.276111111111; 6.0933333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Gex
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.64 km2
Popullsia 4276 banorë
Dendësia 758 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01210
INSEE 01281


Ornex është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Ornex ka një popullsi prej 4276 banorë dhe sipërfaqe 5.64 km², me një dendësi prej 758 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]