Orpierre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Orpierre
Komunë
noform
Pamje nga Orpierre
Stema_figura
Vendndodhja
Orpierre is located in Franca
Orpierre
Orpierre
44°18′47″V 5°41′27″L / 44.313055555556°V 5.6908333333333°L / 44.313055555556; 5.6908333333333Koordinatat: 44°18′47″V 5°41′27″L / 44.313055555556°V 5.6908333333333°L / 44.313055555556; 5.6908333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.57 km2
Popullsia 318 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05700
INSEE 05097
Faqja Zyrtare http://www.orpierre.fr


Orpierre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Orpierre ka një popullsi prej 318 banorë dhe sipërfaqe 27.57 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Orpierre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale