Oyonnax

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oyonnax
Komunë
noform
Pamje nga Oyonnax
Stema_figura
Vendndodhja
Oyonnax is located in Franca
Oyonnax
Oyonnax
46°15′20″V 5°39′18″L / 46.255555555556°V 5.655°L / 46.255555555556; 5.655Koordinatat: 46°15′20″V 5°39′18″L / 46.255555555556°V 5.655°L / 46.255555555556; 5.655
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.37 km2
Popullsia 22258 banorë
Dendësia 612 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01100
INSEE 01283


Oyonnax është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Oyonnax ka një popullsi prej 22258 banorë dhe sipërfaqe 36.37 km², me një dendësi prej 612 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]