Oze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oze
Komunë
noform
Pamje nga Oze
Vendndodhja
Oze is located in Franca
Oze
Oze
44°30′18″V 5°48′19″L / 44.505°V 5.8052777777778°L / 44.505; 5.8052777777778Koordinatat: 44°30′18″V 5°48′19″L / 44.505°V 5.8052777777778°L / 44.505; 5.8052777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.03 km2
Popullsia 103 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05400
INSEE 05099


Oze është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Oze ka një popullsi prej 103 banorë dhe sipërfaqe 12.03 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Oze (Hautes-Alpes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale