Pégomas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pégomas
Komunë
noform
Pamje nga Pégomas
Stema_figura
Vendndodhja
Pégomas is located in Franca
Pégomas
Pégomas
43°35′48″V 6°56′00″L / 43.596666666667°V 6.9333333333333°L / 43.596666666667; 6.9333333333333Koordinatat: 43°35′48″V 6°56′00″L / 43.596666666667°V 6.9333333333333°L / 43.596666666667; 6.9333333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.28 km2
Popullsia 7598 banorë
Dendësia 674 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06580
INSEE 06090
Faqja Zyrtare http://www.villedepegomas.fr


Pégomas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Pégomas ka një popullsi prej 7598 banorë dhe sipërfaqe 11.28 km², me një dendësi prej 674 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pégomas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale