Péone

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Péone
Komunë
noform
Pamje nga Péone
Stema_figura
Vendndodhja
Péone is located in Franca
Péone
Péone
44°07′03″V 6°54′30″L / 44.1175°V 6.9083333333333°L / 44.1175; 6.9083333333333Koordinatat: 44°07′03″V 6°54′30″L / 44.1175°V 6.9083333333333°L / 44.1175; 6.9083333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Kryetari Charles-Ange Ginésy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.59 km2
Popullsia 1003 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06470
INSEE 06094


Péone është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Péone ka një popullsi prej 1003 banorë dhe sipërfaqe 48.59 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Péone – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale