Pérouges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pérouges
Komunë
noform
Pamje nga Pérouges
Stema_figura
Vendndodhja
Pérouges is located in Franca
Pérouges
Pérouges
45°54′12″V 5°10′46″L / 45.903333333333°V 5.1794444444444°L / 45.903333333333; 5.1794444444444Koordinatat: 45°54′12″V 5°10′46″L / 45.903333333333°V 5.1794444444444°L / 45.903333333333; 5.1794444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.97 km2
Popullsia 1206 banorë
Dendësia 64 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01800
INSEE 01290


Pérouges është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Pérouges ka një popullsi prej 1206 banorë dhe sipërfaqe 18.97 km², me një dendësi prej 64 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]