Përdoruesi:Arianit/Kele Okereke

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kele Okereke luajtur një kitarë

Kelechukwu Rowland Okereke i njohur si Kele Okereke është një këngëtar dhe kitarist britanik i rock bandit Bloc Party. Ai u lind në Liverpool më 13 tetor 1981 dhe u rrit në Londër, Angli, Britani e Madhe. Prindërit e tij janë nga Nigeria. Ai është haptas gej.[1]

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]