Përdoruesi diskutim:Bet 0/Arkiva03

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Bet 0/Arkiva03. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Faleminderit[Redakto nëpërmjet kodit]

Jo, ne rregull qenka, mendova qe nuk ka fare artikull per Leke Dukagjinin dhe Kanunin. Faleminderit per kujdesin. -- Përdoruesi:Moglli

nuk ka problem, e bëj atëherë një përcljellim te artikulli i parë. tung --bet_0 9 Mars 2007 13:08 (UTC)

Kelmendi[Redakto nëpërmjet kodit]

I nderuar Administrator, Kam shkruar artikullin Kelmendi, per dallim nga artikujt tjere qe i keni kategorizuar ne tropojë per çka ju falenderoj shume, ju lutem qe artikullin Kelmendi ta hjekni nga kjo kategori ngase nuk i takon rrethit te tropojes, Kelmendi ka te beje Malesine e Madhe. -- Përdoruesi:Moglli

për momentin e largova nga kategoria Tropojë, por të them të drejtën nuk di se në cfarë kategori ta fus, kështuqë e futa në kategorinë Pacaktuar. tung —bet_0 12 Mars 2007 12:28 (UTC)

tung tung Bet 0, a mundesh me postu emblemen e Bashkisö sö Durresit, sepse une nuk po dij se si ta postoj! Flm —Drita 21 Mars 2007 12:10 (UTC)

Postim te logos[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung tung Bet 0 , a mundesh ta postos logon e bashkis se Durresit, e ke aty ne faqe logon, por dun po dij se si ta poastoj, flm—Drita 21 Mars 2007 12:11 (UTC)

u bë. tung —bet_0 21 Mars 2007 13:10 (UTC)

Tekstet[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung tung Bet, jo... jo...veç t'i postosh tekstet, pa bërë kurrfar lidhjesh të brendshme, ashtu din edhe gjyshja ime ti postoj :-) --Drita 23 Mars 2007 17:43 (UTC)

Për fat të keq shum shqiptar përveç Ctrl+C dhe Ctrl+V nuk njohin më shumë në tastaturë të PC-së. tung --bet_0 23 Mars 2007 17:53 (UTC)

Ndryshimet në rregullore[Redakto nëpërmjet kodit]

Këto ndryshime nuk kemi aprovu : http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedia%3AVini_Re%21&diff=47863&oldid=21875 --Hipi Zhdripi 28 Mars 2007 17:13 (UTC)

e patëm një diskutim të gjat për temën, pastaj e ndryshova. nuk më kujtohet ku dhe kur. tung —bet_0 29 Mars 2007 09:33 (UTC)

Your bot made an error[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello! This [1] change your bot made was an error. It changed the correct interwiki links the article had to incorrect ones. Regards, fi:User:Lebha

Artikujt mbi gjeografin e vendeve[Redakto nëpërmjet kodit]

Dikush e ka ndryshu tagun <sup>2</sup> në <sup>2<sup> në artikujt në lidhje me gjeografin e shteteve. A mundesh me i kthye sepse këto ndryshimne janë masive dhe nuk janë të regjistruara në historikun e fletave. Shiko të lutem dhe nëse mundesh me gjetë metodën për të kthyer ashtu si kanë qenë. (p.sh.: Gjeografia e Andorrës)--Hipi Zhdripi 9 Prill 2007 11:16 (UTC)

Ka shumë ma tepër[Redakto nëpërmjet kodit]

Edhe seksionet e gjeografis për shtete e kanë të gabim--Hipi Zhdripi 9 Prill 2007 12:29 (UTC)

trego vetëm kategorin e lishoj edhe atje. mundem edhe komplet te gjith artikujt ta lishoj por zgjat pak më shum derisa ti kontollon. Nëse ke dëshir e vetëm bon ni zo. mue nuk më kushton gjë. vetëm një urdhër robotit zavendëso këtë fjal me fjalën qeter. punën e bën ai. tung --bet_0 9 Prill 2007 12:34 (UTC)

Kategorit janë të ndryshme, secili shtetë e ka kategorin e vetë. Po ndoshta bon me kategorin kryesore ose në bazë të seksionit. Category:Shtete dhe seksioni Gjeografia. Shiko p.sh.:Afrika e Jugut--Hipi Zhdripi 9 Prill 2007 12:39 (UTC)

e lishova ti kontrollon gjith artikujt. nëse ka edhe diku tjetër e gjen dhe e përmison nëse je kurreshtar mundesh ta shohish këtu se te cili artikull ka bë ndryshime. tung --bet_0 9 Prill 2007 12:47 (UTC)

FLMN--Hipi Zhdripi 9 Prill 2007 16:36 (UTC)

ska për se. nuk është kryer akoma. deri te shkronja p ka mbrri. —bet_0 9 Prill 2007 16:39 (UTC)

Kerkese![Redakto nëpërmjet kodit]

Puna mbare! A mund te besh interlinke edhe per kete artikull ‎Final Fantasy: The Spirits Within? Faleminderit!!! --Lagoon 3 Maj 2007 10:27 (UTC)

E lishova por si duket eshte be edhe nje her tjeter. Nese e sheh ne ndonjë wiki tjetë pa lidhje shqip, ather ka te bej me atë që une nuk kam për të gjithë gjuhët të drejtat e Robotit. une bë momentalisht vetëm te 20 wiki lidhje interwiki. tung --bet_0 3 Maj 2007 16:09 (UTC)
E paskan bë manuel tash e pash. shkruju në të ardhmem së paku një lidhje interwiki në artikull, se e kam ahstu më të lehtë. kësaj radhe ishte e njëjta si në anglish edhe në shqip, por kur e përkthen edhe titullin e kam të vështir ta gjej artikullin përkatës në anglish, a po gjermanisht. kur kam koh pastaj e lishoj robotin te të gjith artikujt e ri. tung --bet_0 3 Maj 2007 16:33 (UTC)
Pra ti e perdor bot-in? Ok! Faleminderit! --Lagoon 4 Maj 2007 10:20 (UTC)

Njësia territoriale dhe administrative[Redakto nëpërmjet kodit]

E kam një problem që ndoshta mund të me ndihmosh me programin operativ. Problemi është që ka shumë artikuj dhe seksione të titulluara "Njësit administrative" por tani e kuptova se i kamë titulluar keq, drejt do të ishte Njësitë territoriale (sipas Gazetes Zyrtare të IPVQ shiko Ministria).--Hipi Zhdripi 4 Maj 2007 03:31 (UTC)

Bëne një ndryshim me dorë ta shoh, une se cka mendon dhe të tregoj a bën me robot. tung —bet_0 4 Maj 2007 07:43 (UTC)
mendon këtë. e lishoj robotin. tung --bet_0 4 Maj 2007 07:49 (UTC)
a dëshiron ta ndrysoj edhe kategorinë Category:Njësi administrative në Njësi territoriale

Nuk e di. Ende nuk e kam një argument të saktë, jamë duke e kërkuar. Kuvendi komunal duhet të jetë njësi administrative, mirëpo sipërfaqja e komunës është njësi teritoriale. FLMN për seksionet.--Hipi Zhdripi 4 Maj 2007 20:10 (UTC)

Layout i ri për Stampen - Tung[Redakto nëpërmjet kodit]

Po pyesja nëse je dakord që ti ndryshoj layout-in stampes tung (ajo qe tregon: mire se erdhet ne wikipedia... ne faqen e nje përdoruesi te ri).
E kam bere gati dhe doja te dija nese mundja. Mund ta shikosh këtu (te zëri TUNG/Versioni I MODIFIKUAR, është ai Box-i lartë).
P.S. Mund tia thuash te tjerve? Shiko dhe Ketu te Kuvendi. Faleminderit. --Eagleal 6 Maj 2007 16:36 (UTC)

Testament[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Bet 0,
I think that your bot BetBot made a mistake in this edit. The article about a suicide note had interwiki's to the Dutch (nl) and Portuguese (pt) words for "Suicide note" that were correct (in my opinion). (There were also Chinese (zh-yue) and Japanese interwiki's, that I cannot verify, because I do not know these languages).

BetBot changed these correct interwiki's into wrong interwiki's for Last will (see en:Will (law)) in Dutch (Testament (akte)) and Portuguese (Testamento). Also the Chinese interwiki was changed.

Furthermore BetBot added incorrect interwiki's in cs, da, de, es, fr, hr, it, no, pl, ru, simple, fi, and sv. And probably even in sq! (Testamenti).

I read that BetBot is currently under test. Please be careful with the interwiki changes!

I found out about this, after another bot, nl:Gebruiker:BetBot made a similar mistake on the Dutch interwiki.

You can reach me on my user page on the Dutch Wikipedia: nl:Overleg gebruiker:Johan Lont. 194.149.80.4 7 Maj 2007 09:09 (UTC)

Cilio is Cilium, not Eyelash[Redakto nëpërmjet kodit]

http://es.wikipedia.org/w/index.php?title=Cilio&diff=prev&oldid=6516460

In es:Cilio your bot changed en:Cilium with en:Eyelash. That's wrong.

Regards Tucapl 9 Maj 2007 15:53 (UTC)

Titujt dhe gjuha[Redakto nëpërmjet kodit]

Bet ndryshimi [2], nu bënë të qëndrojë. Kjo është Enciklopedi në gjuhën shqipe, pa marrë parasysh që të duket që termi nuk e ka kuptimin e plotë kjo nuk do të thotë që të futet termi anglisht. Une nuk e di nëse je duke banuar jashtë por në gjuhën shqipe dhe në shkollat shqipe termet e huaja në fillim të temes shpjegohen pastaj vazhdohet me termin e shqiptuar. Mos rrespektimi i kësaj rregulle sjellë probleme shumë më të mëdhaja se rrespektimi i saj. Unë nuk e them prej veti, vetë fakti që albanologët e kanë vendosë këtë rregull është i mjaftushëm. E di që ka gazeta e mediume të ndryshme që ërdorin forma, e trajta të ndryshe, ka edhe shkrim të shqipes në afabete tjera, por asnjëra nga këto nuk është legale. Ky është projekt në gjuhën shqipe (sq) të standartizuar, natyrisht që në këtë botë nuk mund të sandartizohet çdo gjë por për të standartizuar më shumë terme në gjuhën shqipe (dhe në gjuhët tjera) është qëllimi i enciklopedisë.--Hipi Zhdripi 11 Maj 2007 00:23 (UTC)

Të lutem ndryshimin që ke bërë http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedia%3AVini_Re%21&diff=47863&oldid=21875 ktej prapa. Siç thashë standartizimi bëhet në forma të ndryshe, por të gjitha bëhen sipas rregullave të gjuhës shqipe. Merre secilin libër që përdoret në shkollat shqipe emrat e huaj shkuhen vetëm në fillim si informat e pastaj vazhdohet me emrin e shqiptuar. Në këtë formë standartizohen. Edhe Washington është standartizuar kështu Uashington, pa marr parasyshë që një njohësit të anglishtes kjo edhe ndoshta i shkakton dhembje në veshi, kjo për shumicën shqiptarëve është normale gjuha shqipe.--Hipi Zhdripi 11 Maj 2007 00:33 (UTC)

Dan bëje si mendon ti qe esht ne rregull. ke per te hapur shum probleme me kete. edhe ashtu nuk kam kohë të merrem me këtë. keshtu nuk funksisonon shqiptimi. Për qytete ke të drejt, por albanologët nuk i kan shqiptuar as 1 % të qytetve, cka bëhet me qytetet që nuk jan shqiptuar akoma, ather ka për ti shqiptuar secili si din vet. sa u përket termeve teknike, kështu nuk e kishte shqiptuar asnjë albanolog këtë: Protokolli i transmetimit te regjistrave FTP‎. pse ja ke ngjit edhe FTP prapa. ose e përkthen komplet ose leje në origjinal, kështu gabim është. edhe kjo nuk është shqiptim: Shërbimi Gopher. ti vetëm e ke shqiptarizuar duke i shtuar një fjalë shqip. Sipas rregullës tënde dan duhet ather gofer të shkruhet pa shërbim. në gjuhën shqipe nuk thuhet njeriu Dan por vetëm Dan. kjo formë kështu si mundohesh ti është shum amatore dhe gabim. Une jam që titujt të mbeten në origjinal. tung —bet_0 11 Maj 2007 08:16 (UTC)

Antarët e ri[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung, a ka mundesi boti jot qe antaëve të cilet kan te zbrazet faqen e perdoruesit psh: http://sq.wikipedia.org/wiki/P%C3%ABrdoruesi:xxx t'ua vendos stampen tung?

Pershendetje. (Puntori 14 Maj 2007 08:49 (UTC))

Jo nuk bon. tung --bet_0 17 Maj 2007 22:33 (UTC)

Wiktionary Votim[Redakto nëpërmjet kodit]

  • Nese do ketu jepe qendrimin tend sepse nevojiten votat per t'u paraqitur tek stuards. Flm. (Puntori 6 Qershor 2007 11:03 (UTC))

Çavëka[Redakto nëpërmjet kodit]

Merlo063eue.jpg

Nuk e di saktësisht por vendasit e rrafshit të kosovës Korbit të Zi i thonë Çavka, në rrafshë të dugagjinit përdoret "çava", e ku janë dallimet nuk e di sepse nuk e di çka do me thonë Korbi pasi që askush nuk i thotë Korbi po tonë i thojin Çava ose Çavka etj. --Hipi Zhdripi 25 Qershor 2007 22:20 (UTC)

nuk e gjeta në fjalor, me sa e kuptova prej shpjegimit tënd Sorra. flm për shpjegim. tung --bet_0 26 Qershor 2007 06:19 (UTC)

Jo, jo Sorra më duket ka disa shenja të bardha. Po si do që të jetë "çava" është gabim ose i imi ose i popullatës në Rrafshin e Dugagjinit. E di që në fjalorë nuk mund ta gjeshë por përdoret me të madhe. Nejse,

pershendetje[Redakto nëpërmjet kodit]

pata rastin te shof nje grise nga ti ne rubriken alban meka piktor. flm albani

me vjen keq, por s'te kuptoj, sqarohu me mirë. tung --bet_0 26 Qershor 2007 20:41 (UTC)

Tung[Redakto nëpërmjet kodit]

Bet 0, pasi që je një kontribues aktiv këtu, të lus që ta japësh një mendim këtu, sepse kjo qështje ka stagnuar pa nevojë. Falemnderit për mirëkuptim. --Λeternus 30 Qershor 2007 16:15 (UTC)

unë jam kundër një klasifikimi të tillë të artikujve dhe për këtë arsye nuk kam mar pjes në votime të tilla deri tash. po si do që të jet unë besoj që artikulli i propozuar do ti marr votat e duhara për një kategorizim të tillë. tung --bet_0 30 Qershor 2007 16:40 (UTC)
Falemnderit, përndryshe ja ke bërë shumë mirë që nuk merresh me votime të tilla. Këtu, kjo gjë si duket qenka vetëm humbje kohe... --Λeternus 1 Korrik 2007 11:24 (UTC)

Komunikim[Redakto nëpërmjet kodit]

Firma juaj per te ndihmuar te rinjte

Tjeta Bet 0!
Meqense je nje perdorues aktiv ketu ne Wikipedia ne Shqip, doja te te pyesja neqofte se do te lesh perdorimin e firmes tende per faqet tung.
Rroboti im, siç e dini, vendos "tung" ne faqet e perdoresve te rinj me firmen nga mbas. Tani ai mund te vendos edhe firma ne menyre te rastesishme. Po shpjegohem: ne faqen Wikipedia:Tung_log/User jane listuar firmat qe perdoren per ti çuar kur çohet stampa tung; rroboti i karikone ato dhe çdo perdoruesi te ri i çone (tung)+firmen, firem e rastesishme, njera pas tjetres ato qe jane te lista.
Kjo gje sherben per te ndihmuar perdoruesit e rinj te kene nje pike mbeshtetje kur kane nevoje.
Ju lutem, sepse u lodha duket pare gjithnje firmen time. SMirC-tongue.svg

Nese je i interesuar te lutem te vendosesh firmen tende ketu (te kerkuesit)

Faleminderit, Eagleal  1 Korrik 2007 13:18 (UTC)