Jump to content

Përdoruesja diskutim:Donikanuhiu

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesen Donikanuhiu. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Donikanuhiu

Festivali Evropian i Këngës 2009[Redakto nëpërmjet kodit]

Festivali Evropian i Këngës 2009 nuk është shpallur artikull perfekt prandaj të lutem mos vazhdo ta shtosh atë te Wikipedia:Artikuj perfektë. Në qoftë se dëshiron ta nominosh këtë artikull për artikull perfekt, atëherë shiko këtu. Në qoftë se ke ndonjë pyetje, të lutem më trego. --Λeternus 13 Dhjetor 2009 15:32 (CET)

ridrejtimet e panevojshme[Redakto nëpërmjet kodit]

nuk ka nevojë për ridrejtime të tilla: Detin e zi. Ridrejtimet përdoren për të lehtësuar gjetjen e artikullit, p.sh. artikulli Franca mund të të ketë nevojë për ridrejtimet Francë apo France, sepse dikush nëse e kërkon kështu nuk do ta gjente. Nëse dikush do të lexoj për Detin e zi ma merr mendja se kërkon Deti i zi e jo "Detin e zi" --Cradel 28 Dhjetor 2009 17:25 (CET)

Lista e muzikantëve[Redakto nëpërmjet kodit]

Lexuesit e Wikipedias e kanë më të lehtë t'i gjejnë muzikantët/et për të cilët/at t'i shkruan duke i shtuar ata/o në listën e muzikantëve, apo nëse beëhet fjalë për ndonjë bend, në listën e grupeve muzikore. --Λeternus 15 Shkurt 2010 11:49 (CET)

Në faqen për Preshevën, hoqa pjesën e historisë së Preshevës, meqë egziston faqje e pavarur e Historisë së Preshevës. Përmirësova drejtshkrimin.

Votimet per Wiki-projektin UEJL 2012[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Donikanuhiu,

Ne wikiprojektin e organizuar nga Wikimedia Maqedoni, Ministria e arsimit, dhe Universiteti i Europes Jug-Lindore ka perfunduar punimi i artikujve, jo aq i suksesshem sa pritej por shpresojme vitet e ardhshme te kontriboje me shume. Gjithsesi, ka nje kohe per tu votuar artikujt nga studentet dhe perdorues tjere te wikipedias, te votohet se cilet jane artikujt me te mire te punuar gjate ketij projekti. Secili perdorues ka te drejte te votoj 3 artikuj te ndryshem, dhe nese keni kohe shihni artikujt dhe vlersoni cilet jane me te mire.

Wikiprojekt: Wikipedia:WikiProjekt UEJL 2012
Votoni :Votimi për artikull më të mirë

--Liridon (diskutimet) 23 qershor 2012 11:42 (CEST)[përgjigjuni]

Faqet me ndryshime në pritje[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 15:06 (CEST)[përgjigjuni]