Wikipedia:Artikuj të përkryer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Wikipedia:Artikuj perfektë)
Shko te: navigacion, kërko

Mirë se vini te Artikujt e Përkryer

Albania Puzzle Icon Gold.svg
Albania Puzzle Icon Gold.svg

Artikuj të përkryer (shk. edhe AP) janë artikuj të cilët nga shumë redaktues janë vlerësuar dhe përzgjedhur si nga më të realizuarit e Wikipedias në gjuhën shqipe, bazuar mbi këto kritere. Këta artikuj ndodhen në një formë pak a shumë gati të përkryer dhe janë ekuivalenti i Wikipedias shqiptare me Featured Articles në Wikipedian anglisht.

Për të kandiduar një artikull shiko këtu. Në këtë moment Wikipedia shqip përmban 20 artikuj të përkryer (0.03%) nga gjithsej 64.990 artikuj. Nëse e gjeni një mënyrë që kjo faqe të mund të rifreskohet ose përmirësohet, pa krijuar konflikte me punimet e redaktorëve të mëparshëm, ju lutemi merrni iniciativën dhe kontribuoni.


Shiko dhe këtë:

Shkurtesa [+]
WP:AP

David face.png Art[redakto tekstin burimor]

Leonardo da VinciArti Islam

Politikë[redakto tekstin burimor]

Nuvola filesystems www.png Gjeografi dhe Shtete[redakto tekstin burimor]

GjermaniaKosovaShtetet e BashkuaraSkocia

Audio a.svg Muzikë[redakto tekstin burimor]

Dream TheaterMotörheadDavid Guetta

Exquisite-kspread.png Shkencë[redakto tekstin burimor]

AcrocanthosaurusFizikaForcaShkenca Islame