Wikipedia diskutim:Artikuj të përkryer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi faqen teknike Artikuj të përkryer. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Artikuj të përkryer[Redakto nëpërmjet kodit]

1.) Fjala Perfekte (me të madhe) është gabim (mbiemer prandaj duhet shkruar me të vogël).
2.) Perveç kësaj në vend të saj fjalori shqip ka fjalën e përkryer. A mund të zhvendoset? Uni
  • 1. Nuk problem edhe me shkronja te vogla me shkrua.
  • 2. Cka thojne tjerte, mua me pelqen perfekte, po nuk eshte patjeter me qene perfekt/perkryer, mundet me qene edhe shkëlqyeshme (vec p.sh.), artikuj pefekte eshte nje fillim per nje projekt interesante. --Ko.S. diskuto°) 4 Korrik 2006 23:13 (UTC)
  • Më vjen keq që dikush nga ju shkruan në shqip dhe nuk e njeh mirë gjuhën shqipe. Nëse nuk kini njohuri, mos shkruani...
Hic mos te vije keq. po ne qoft se e sheh se nuk eshte ne rregull, permiresoje. Ne shqiptaret e kemi ne qejf perqeshjen, por e urrejme punen. (Puntori 9 Prill 2008 12:50 (UTC))
  • Në gjuhën shqipe të pastër përdoret fjala "e përkryer"

(Xanxari 19 prill 2008)

Yes check.svg U bë!. I bera gjithe ndryshimet e duhura per perfekt -> i perkryer. Sportishqiptar 23 nëntor 2011 01:10 (CET)[reply]

Riparime[Redakto nëpërmjet kodit]

Nuk besoj se sot akoma këto artikuj janë të përkryer. Sidomos referohem në artikullin Skocia, i cili absolutisht nuk i përmbush kriteret për të qenë i përkryer. Edhe me siguri ka të tjerë artikuj që nuk i përmbushin këto. Ju lutem për pak ndihmë që ti fillojmë përsëri vlerësimet. Tung--Alboholic (diskutimet) 1 maj 2012 17:21 (CEST)[reply]

Problemi eshte qe ne akoma nuk kemi te perkthyera kriteret, keshtu qe votuesit votojne pa kriter, ose kane ne mendje kritere nga wikipedia te ndryshme te huaja. Pasthirrma (diskutimet) 28 nëntor 2012 16:35 (CET)[reply]
Edhe pse këtu ‎u hodh hapi i parë drejt këtij projekti, ka akoma shumë punë për të bërë. Por sidomos edhe këtu nevojitet ndihmë e shpejtë.(PS: Në fakt këto dhe disa të tjera duhet të ishin bërë patjetër që në fillim!) Babagjysh (diskutimet) 2 dhjetor 2012 16:33 (CET)[reply]

Ndryshime grafike e teknike[Redakto nëpërmjet kodit]

Si pjesë e fushatës për ndryshime e standardizim të faqeve me rëndësi në komunitet, ju kërkoj deri në 1 javë durim teksa bëj disa ndryshime në faqen e Artikujve të përkryer. Kur ato të kenë përfunduar do të lajmërohet më poshtë. Faleminderit paraprakisht! :) - Klein Muçi (diskutimet) 17 shtator 2019 15:46 (CEST)[reply]

Yes check.svg U bë! - Klein Muçi (diskutimet) 17 shtator 2019 17:38 (CEST)[reply]