Jump to content

Pain au chocolat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Pain au chocolat

Pain au chocolat ( shqiptimi frëngjisht[pɛ̃ o ʃɔkɔla]  ( dëgjoni) , (fjalë për fjalë "bukë me çokollatë"), e njohur edhe si chocolatine ( shqiptimi: [ʃɔkɔlatin]  ( dëgjoni)) në pjesën jugperëndimore të Francës dhe në Kanada, ose couque au chocolatBelgjikë, është një lloj pastiçerie Viennoiserie që përbëhet nga një copë brumë në formë kuboidi, i petëzuar me maja, i ngjashëm në cilësi me një pastë pufkë, me një ose dy copa çokollatë të zezë në qendër. Çokollata zakonisht ka një pickim të lehtë në teksturë.

Buka e çokollatës para pjekjes

Buka me çokollatë është bërë nga brumërat me të njëjtat shtresa si brioshi . Shpesh shiten ende të nxehtë ose të ngrohtë nga furra, ato zakonisht shiten së bashku me briosh në furrat dhe supermarketet franceze .

Emri[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Francë, emri i bukës me çokollatë ndryshon sipas rajonit:

  • Hauts-de-France dhe në Alzasë përdoren fjalët petit pain au chocolat ose petit pain .
  • Në Francën qendrore, në Francën jugore dhe në Paris, përdoret togfjalëshi pain au chocolat.
  • Në Francën jugperëndimore (Nouvelle-Aquitaine, Occitanie) dhe në Kanada, përdoret fjala chocolatine.

Ato shiten shpesh në pako, që përmbajnë disa prej tyre, në supermarkete dhe dyqane, ose bëhen të freskëta në pastiçeri.

Origjina dhe historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Legjenda thotë se Marie-Antoinette e paraqiti brioshin në Francë, por brioshët dhe çokollata janë një shpikje relativisht moderne. [1] Fjala croissant, e cila i referohet një paste në formën e një gjysmëhëne ose "gjysmëhënës", u fut në fjalorin francez në vitin 1863. [2] Lloji i pastave, i quajtur viennoiserie në frëngjisht, u prezantua në fillim të shekullit të 19-të, kur August Zang, një oficer austriak dhe Ernest Schwarzer, një aristokrat austriak, themeluan një furrë buke vjeneze në Paris, e vendosur në 92, rue de Richelieu .

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "History of the Croissant". 1-800-Bakery.com. 16 prill 2013. Arkivuar nga origjinali më 8 korrik 2016. Marrë më 16 qershor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "D'ou viennent les sacrosaints Croissants et Pains au Chocolat?" (në frëngjisht). Club Doctissimo. Marrë më 16 qershor 2017.