Parku (Gjilan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Parku i qytetit Gjilan

Parku i epërm apo parku i madh i qytetit të Gjilanit, ndodhej në pjesën jugperëndimore të qytetit,në hapsirën skaj varrezave myslimane të qytetit dhe Kombinatit të Duhanit. Dikur mjaft i vizituar. I rregulluar me dushk e bagrem,rrugicën në mes për shëtitje.

Tani në këtë hapësirë ndodhet parku i fëmijëve dhe shëtitorja në jug. Ndërkaq,Parku i Poshtëm apo i qendrës,ndodhet po aty ku ishte edhe më [1].

Ndërkaq poshtë parkut ndodhet edhe sheshi Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha ku është renovuar mbi shtratin e Lumit Mirusha në vitin 2017


Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sheshi i Gjilanit Gjilani

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Selmani, Aliriza (2015). Gjilani Qendër e Anamoravës. Gjilan: Pika 5A. ISBN 978-9951-621-04-5. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)