Paulin Dhëmbi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Të dhëna personale


Paulin Dhëmbi lindi më 9 gusht të vitit 1979Korçë, Shqipëri. Ai është mesfushor i KF Partizani, skuadër ku luan që nga gjysma e dytë e sezonit 2005-2006. Dhëmbi e ka filluar karrieren e tij te të rinjtë e KF Skënderbeu, skuadra e qytetit të tij të lindjes. Më pas ai i transferua te Dinamo e më pas te Partizani. Ai është nje nga mesfushorët e qendrës më të mirë në Superligë dhe ka luajtur edhe 3 ndeshje me Kombëtaren Shqiptare.