Paulo Silas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Paulo Silas
Të dhënat vetjake
Emri i plotëPaulo Silas
Datëlindja (1965-08-27) 27 gusht 1965 (58 vjeç)
VendlindjaCampinas, Brazili
PozicioniMesfushor
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1985-1988São Paulo
1988-1990Sporting Portugal
1990Central Español
1990-1991Cesena
1991-1992Sampdoria
1992-1993Internacional
1993Vasco da Gama
1994-1997San Lorenzo Almagro
1997São Paulo
1998-1999Kyoto Purple Sanga
2000Atlético Paranaense
2001América
2001Ituano
2001Rio Branco
2002Portuguesa Desportos
2003-2004Internacional
Karriera ndërkombëtare
1986–1992 Brazili34(1)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Paulo Silas (lindur më 27 Gusht 1965) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 34 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Brazili
Vite Ndeshje Gola
1986 5 0
1987 5 0
1988 0 0
1989 16 1
1990 6 0
1991 0 0
1992 2 0
Gjithsej 34 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]