Jump to content

Peace TV Anglisht

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Peace TV Anglisht
GjiniaReligjioz
Krijuar ngaZakir Naik
ShtetiEmiratet e Bashkuara Arabe
Gjuha në prodhimin origjinalAnglisht
Transmetimi
Transmetimi i parë21 janar 2006
Lidhje të jashtme
[www.peacetv.tv/ Faqja e rrjetit]

Peace TV Anglisht transmenton të gjitha emisione në gjuhën angleze. Zakir Naik është themeluesi i Peace TV-së. Që nga 21 janari të vitit 2006, Peace TV Anglisht ka filluar të transmentohet në gjithë vendet, përfshirë Azinë, Evropën, Afrikë, Australinë dhe Amerikën Veriore. Në Peace TV ka programe për fëmijë dhe për të rritur.

Transmentimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Peace TV Anglisht ka filluar të transmentohet për herë të parë në Arabsat në tetor 2006.

Në shtator 2007, Peace TV është në dispozicion në SHBA dhe Kanada dhe në Mbretërinë e Bashkuar.

Në shtator 2012, Peace TV është në dispozicion në satelitin Galaxy në gjuhë angleze, urdu dhe bengali.

Stafi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]