Pedro Troglio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pedro Troglio
Pedro Troglio.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëPedro Troglio
Data e lindjes (1965-07-28) 28 Korrik, 1965 (55 vjeç)
Vendi i lindjesBuenos Aires, Argjentina
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1985-1988River Plate
1988-1989Hellas Verona
1989-1991Lazio
1991-1994Ascoli
1994-1996Avispa Fukuoka
1996-2002Gimnasia y Esgrima La Plata
2002-2003Villa Dálmine
Ekipi kombëtar
1987–1990Argjentina21(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Pedro Troglio (lindur më 28 Korrik 1965) është një ish-futbollist argjentinas.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin argjentinas ka luajtur 21 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja argjentinase
Vite Ndeshje Gola
1987 1 0
1988 3 1
1989 8 0
1990 9 1
Gjithsej 21 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]