Peille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Peille
Komunë
noform
Pamje nga Peille
Stema_figura
Vendndodhja
Peille is located in Franca
Peille
Peille
43°48′09″V 7°24′06″L / 43.8025°V 7.4016666666667°L / 43.8025; 7.4016666666667Koordinatat: 43°48′09″V 7°24′06″L / 43.8025°V 7.4016666666667°L / 43.8025; 7.4016666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.16 km2
Popullsia 2339 banorë
Dendësia 54 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06440
INSEE 06091
Faqja Zyrtare http://www.peille.fr


Peille është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Peille ka një popullsi prej 2339 banorë dhe sipërfaqe 43.16 km², me një dendësi prej 54 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Peille – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale