Peipin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Peipin
Komunë
noform
Pamje nga Peipin
Stema_figura
Vendndodhja
Peipin is located in Franca
Peipin
Peipin
44°08′13″V 5°57′24″L / 44.136944444444°V 5.9566666666667°L / 44.136944444444; 5.9566666666667Koordinatat: 44°08′13″V 5°57′24″L / 44.136944444444°V 5.9566666666667°L / 44.136944444444; 5.9566666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.15 km2
Popullsia 1490 banorë
Dendësia 113 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04200
INSEE 04145


Peipin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Peipin ka një popullsi prej 1490 banorë dhe sipërfaqe 13.15 km², me një dendësi prej 113 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Peipin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale