Pelleautier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pelleautier
Komunë
noform
Pamje nga Pelleautier
Stema_figura
Vendndodhja
Pelleautier is located in Franca
Pelleautier
Pelleautier
44°31′01″V 6°01′00″L / 44.516944444444°V 6.0166666666667°L / 44.516944444444; 6.0166666666667Koordinatat: 44°31′01″V 6°01′00″L / 44.516944444444°V 6.0166666666667°L / 44.516944444444; 6.0166666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.81 km2
Popullsia 662 banorë
Dendësia 52 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05000
INSEE 05100


Pelleautier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Pelleautier ka një popullsi prej 662 banorë dhe sipërfaqe 12.81 km², me një dendësi prej 52 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pelleautier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale