Permission to Kill

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Permission to Kill
Permission to Kill001.jpg
Pllakati origjinal i filmit: Permission to Kill
Viti i prodhimit: 1975
Regjia: Cyril Frankel,
Prodhuesi: Paul Mills
Skenaristi: Robin Estridge
Interpretojnë: Dirk Bogarde,
Ava Gardner,
Bekim Fehmiu.
Muzika: Richard Rodney Bennett
Kinematografia: Freddie Young
Prerja: ..
Studio: {{{studio}}}
Shpërndarë nga: AVCO Embassy Pictures
Data(t) e lëshimit: Flag of England.svg20 nëntor 1975
Kohëzgjatja: 93 min
Shteti: Flag of the United Kingdom.svg
Gjuha: angleze
Vlerësimi: {{{vlerësimi}}}
I paraprirë nga
I ndjekur nga .
[. Faqja zyrtare]
IMDb.Logo.png Permission to Kill
Permission to KillAll Movie Guide

Permission to Kill është film triler anglez i xhiruar më 1975 nga regjisori i njohur Cyril Frankel, me producent Paul Mills, skenar të Robin Estridge dhe distribuim të AVCO Embassy Pictures.

Në këtë film aktrojnë yje të njohura të kinematografisë: Dirk Bogarde, Ava Gardner dhe Bekim Fehmiu, pastaj Timothy Dalton, Nicole Calfan dhe Frederic Forrest.

Filmi është në ko-produkcion të Austrisë - Britanisë së Madhe dhe SHBA-ve i xhiruar në lokacionin Gmunden të Austrisë .